Zpět do obchodu

Registrace

Novinky, Strana 3

Jak pěstovat MELOUNY nebo DÝNĚ?

Zatímco dýně se v našich zeměpisných šířkách pěstují celkem běžně a jsou oblíbené pro svoji nenáročnost, melouny zase až tak - s výjimkou jižní Moravy - populární nejsou. Důvod je jednoduchý - melouny mají vegetační dobu zhruba o 3 týdny delší, než dýně (110-130 dní u dýní oproti 130-150 dní pro melouny). Proto často nestíhají dozrát. Jinak ale jejich požadavky na úspěšné pěstování jsou dost podobné. 

Pokud ale s melouny začnete včas na jaře ještě uvnitř, měli byste se této oblíbené šťavnaté pochoutky dočkat. Tak jako tak ale počítejte s tím, že jak melouny, tak dýně produkují velké množství zelené hmoty a jsou tak náročné na prostor

Ti z vás, co již někdy zkusili na záhonu vypěstovat meloun a nevyšlo to, asi již vědí, že problém byl pravděpodobně s nedostatkem slunce a vláhy - dva klíčové faktory, které melounům PiLNÝ TRUHLÍK může dopřát lépe, než klasický záhon

 Voda

Jak dýně, tak vodní melouny potřebují vodu, jak ostatně vyplývá z názvu, neobejde se bez pravidelného přísunu oražené vody ke kořenům. Samozavlažovací truhlík je pro něj tedy jako dělaný, protože rostlina si může brát kořenovým systémem přesně tolik vláhy, kolik potřebuje!

 Teplo a slunce 

Častý problém s melouny v našich zeměpisných šířkách je ten, že nestihnou dozrát. Ven je lze dát až po odeznění jarních mrazíků v druhé půlce května, a to může být pozdě. Do PiLNÉHO TRUHLÍKU však můžete sazenici se sadbovače přesadit mnohem dříve a dopřát jejím kořenům prostor pro růst. Umísťováním ven ji můžete postupně otužovat, zatímco chladné noci nebo i dny přečká ještě v teple domova. Takže jakmile přijde správný čas a vy rostlinu umístíte ven natrvalo, bude mít značný náskok a plody stihnou dozrát.  

 JAKÝ TYP PiLNÉHO TRUHLÍKU ZVOLIT?

Do našich truhlíků jsou vhodnější menší druhy - u melounů například Sugar Baby, u dýní například populární a kuchyňsky skvěle využitelné Hokkaidó. I pro menší druhy melounů doporučujeme větší varianty XL nebo XXL, které obsahují dostatek substrátu, živin a mají velký zásobník na vodu. Ideální je tedy Bergamot XL či XXL, z řady Berberis UNO nebo DUO.

 Tipy pro kvalitní úrodu

Pokud budete pěstovat doma či na uzavřené lodžii, je nutné postarat se i o opylení rostliny. Není to nic těžkého, buď štětcem přenesete pyltyčinek na bliznu, nebo odeberete celou tyčinku a tou poklepete bliznu. 

Další důležitou fází v pěstování melounů je redukce plodů. Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit! Hnojivo na melouny používáme klasické, jako na plodovou zeleninu - například Cererit. 

 Náš tip: Melounový keř

Pokud jste začátečník a na klasické melouny si netroufáte, je možné vypěstovat si melounový keř, známý také jako Pepino nebo Pepino Gold. Je to trvalkový vzpřímený keřík, který dorůstá výšky 80 cm a jehož plody chuťově připomínají meloun, kiwi, nebo zralou hrušku. Tuto rostlinu doporučujeme pěstovat v truhlících řady SLIM. I pro melounový keř platí vše z výše uvedeného, jen plodů můžeme na jedné rostlině mít až 20. Jednotlivé plody jsou velké asi 10 cm a váží okolo půl kila. Melounový keř je vhodné přezimovat v teplotě od 5 do 15°C a přes zimu téměř nezalévat a rozhodně – nehnojit!

Hnojivo by mělo mít nižší obsah dusíku, který stimuluje růst zelené hmoty, ale vyšší obsah fosforu, který podporuje zrání plodů.

Škůdci a choroby

Jako všechny lilkovité rostliny, i melouny a dýně jsou náchylné na mšice, molice nebo svilušky. Proto je vhodné při první známce napadení použít vhodný přípravek na jejich ochranu, ideálně na bázi olejů (řepkový či pongamový), který je účinný a zároveň zdravotně nezávadný. 

Jak pěstovat LILKY?

Lilky nejsou v našich končinách úplně běžné, ale díky výhodám samozavlažovacích truhlíků můžeme sklízet i my.

Lilky jsou příbuzné s rajčaty a vyhovují jim tedy podobné podmínky. Rostou nejlépe na přímém slunci a mají rády vysoké teploty. Sazenice přemisťujeme na venkovní stanoviště až v druhé půlce května, kdy jsou teploty trvale vysoké a nehrozí ranní mrazíky, případně je pro jistotu přes noc přikryjeme netkanou textilií. 

PiLNÝ TRUHLÍK je díky samozavlažování pro pěstování lilků ideální. Rostliny potřebují spoustu vody a při jejím nedostatku mohou snadno zhořknout. Zejména roubované lilky potřebují hned od začátku vyvazovat, plody jsou totiž pro rostlinu velmi těžké a mohla by se zlomit. Hnojení lilků je pro bohatou úrodu nezbytné, hnojivo by mělo být bohaté na dusík a draslík. Můžete také přihnojovat žížalím čajem či humusem nebo kopřivovou jíchou.

Na každé rostlině doporučujeme nechat maximálně čtyři plody, a jeden na každé větvičce. Zbytek plodů je potřeba hned v začátcích odstranit, stejně jako pupeny a výhonky. Lilek sklízíme, když je slupka tuhá a lesklá. Pokud bychom se sklizní váhali, mohly by plody zhořknout.

Pro pěstování v truhlících se spíše hodí odrůdy s menšími plody, jako je například bílý lilek White egg nebo žíhaná odrůda Rotonda bianca sfumata di rosa. Můžete samozřejmě zkusit i tradiční lilky, Český raný, Nero, drobný Striped toga anebo spíše dekorativní Pumpin on a stick. 

Škůdci a choroby

Většině chorob a škůdců předejdete už jen tím, že budete pěstovat v PiLNÉM TRUHLÍKU. Lilky totiž většinou churaví, pokud nemají dostatek vody a světla, nebo jsou zalévány na listy či příliš studenou vodou. Prospívá jim průvan a potřebují, coby rostlina první tratě, dostatek živin v půdě. Takže pokud zvolíte správnou velikost truhlíku a budete lilek zalévat a hnojit, měli byste se většině neduhů vyhnout.

 

Pesticidy nechceme

Že pesticidy mají negativní dopady na životní prostředí a lidské zdraví se již nějaký čas ví. Světově na následky přímé otravy pesticidy ročně zemře až 200 tisíc lidí. Výrobci pesticidů nejčastěji argumentují tím, že bez chemických postřiků nelze nasytit všechny obyvatele planety, ale pravdou je, že jim jde především o zisk.

Věděli jste, že nejvíce pesticidů v sobě mají jahody a špenát ze supermarketů? Krásná jablka jako přes kopírák a mrkev jedna jako druhá... Najdeme je téměř všude a jedna z cest, jak se jim vyhnout, je buďto nakupovat v BIO kvalitě anebo mít vlastní zahradu a pěstovat si přesně podle sebe. Jen na vlastní zahradě si můžete ovlivnit kvalitu půdy (pokud tedy nemáte zahradu mezi poli) a vybrat si takové hnojivo, které neublíží vám, dětem a v neposlední řadě široké škále opylovačů včetně včel, bez kterých by lidstvo vymřelo.

Proto naším zákazníkům doporučujeme, aby používali přírodní hnojiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí i k nám samotným. 

Přírodní hnojiva přináší možnost pěstování rostlin bez chemie - nejen na zahrádkách, ale i v našich domovech. Umožňuje všem pěstování BIO ovoce, BIO zeleniny nebo zdravých a voňavých bylinek. Návrat k přírodě je návrat k naší přirozenosti.

Důležité je také naučit se s úrodou hospodařit, stejně tak jako to uměli naše babičky. Ne každý má to štěstí, že má zahradu a sklep, ale když už to někdo má, měl by to vše umět využít. Ale o tom třeba zase příště... :-) 

Jak na pěstování mrkve

Mrkev patří mezi naší nejoblíbenější zeleninu, která má mnoho využití v kuchyni, lékařství i v léčitelství. Kořeny mrkve jsou plné beta-karotenu, vlákniny a je i výborným zdrojem antioxidantů. Obsahuje vitamín A, C, K, B8, kyselinu pantothenovou, kyselinu listovou, draslík, železo, měď a mangan.

Vypěstováním vlastní mrkve získáte tu nejvyšší kvalitu. Můžete si vybrat různé druhy tvarů, barev i chutí! Ať už je dlouhá, tenká, krátká, zakrslá, kulatá, oranžová, fialová, bílá, žlutá a červená - využití najde všechna. Skvělé je i to, že při správném uskladnění vám vydrží celou zimu.

Jediná nevýhoda vlastní vypěstované mrkve je ta, že už nikdy nebudete chtít tu balenou ze supermarketů :-) Člověk si opravdu rychle zvykne na čerstvě utrženou, štavnatou a křupavou mrkvičku z vlastní zahrady.

Pěstování mrkve ve vyvýšených záhonech

Vyvýšené záhony jsou díky své hloubce ideální pro pěstování veškeré kořenové zeleniny, protože umožňují růst dlouhých a rovných kořenů. Vyvýšené záhony jsou méně zhutněné, což znamená, že půda je mnohem vzdušnější a kořeny mohou snadno růst směrem dolů, což vede právě k úspěšnému růstu.

Výhody pěstování mrkve ve vyvýšených záhonech

  • Lepší půdní podmínky - menší zhutnění substrátu
  • Snadné setí a sklizeň
  • Snadné zalévání a pletí
  • Vyvýšené záhony se v létě rychleji zahřívají a při poklesu teploty si déle udrží teplo.

 

Nejlepší výška vyvýšeného záhonu pro pěstování mrkve 

Pokud budujete záhon přímo na půdě a plánujete pěstovat kořenovou zeleninu, můžete zvolit minimální výšku 30 cm. Mnohem lepší je ale výška 45 cm, aby byla zajištěna drenáž a nedocházelo k pěstování pahýlovité mrkve. Tato výška již umožňuje i dostatečnou hloubku pro pěstování a navíc se nemusíte tolik ohýbat a klečet, takže výsev, pěstování a zalévání je opravdu snadné.

Jakou odrůdu mrkve byste měli vysadit?

Odrůdy máme rané, polorané i pozdní. Výsevy jsou tedy možné již od března až do června - pozdní výsevy sklízíme na konci října nebo dokud nemrzne. 

Rané odrůdy: Vanda, Sugarsnax, Nantes 5, Küttigenská mrkev 

Polorané odrůdy: Karola, Taborská žlutá, Purple Haze F1

Pozdní odrůdy: Berlikum, Katlen, Maxima

Záleží i na barvě mrkve?

Barevné mrkve se od té oranžové liší hlavně obsahem rostlinných pigmentů. Většina těchto látek, stejně jako beta karoten jsou antioxidanty, pomáhající kontrolovat a odstraňovat volné radikály z našeho organismu.

  • Žlutá mrkev - zlepšuje zrak a snižuje riziko některých forem rakovinného bujení (Táborská žlutá)
  • Červená mrkev - přispívá k prevenci srdečních chorob a některých nádorů prostaty (Vanda)
  • Fialová mrkev - je lapač volných radikálů a brání zanášení cév, tím pomáhá v prevenci infarktu (Purple Haze F1) 
  • Bílá mrkve - na vitamíny jsou sice nejchudší, ale zase jsou sladké a chutné (Küttigenská mrkev)
  • Duhové mrkve - dnes si můžete zakoupit i mix barevných odstínů - v salátu je to pak nevšední zážitek, který potěší nejen vaše chuťové buňky, ale i oči :-) 

V jakých půdních podmínkách roste mrkev nejlépe?

V kamenité, hrudkovité a těžké půdě se mrkev rozvětvuje, ohýbá a obecně deformuje. Pěstování ve vyvýšeném záhonu ji poskytnete ideální podmínky pro růst, ať už záhony stojí na tvrdém povrchu, nebo jen o něco zvednete úroveň půdy nad terén. Čím lehčí půda, tím lépe pro mrkev, proto nepřidávejte žádný hnůj ani jiný kompost v roce, kdy ji vyséváte (i když předchozí podzim je v pořádku). Pro pěstování mrkve je ideální kvalitní víceúčelový kompost bez rašeliny a ornice bez kamenů.

Jak na výsadbu mrkve na vyvýšených záhonech?

Před samotnou setbou mrkve vytvořte mělkou rýhu v zemi a zalijte její dno. Pak můžete začít sypat semínka zhruba jeden centimetr od sebe. Odhrnutou zeminu zahrňte zpět na semínka a jemně přitlačte. Doporučujeme si označit řádek odrůdou a datem výsevu. Zalévejte pomocí růžice na konci konve nebo rozprašovací hadicí - zabráníte tak vyplavení semen z řádku, v případě suchého počasí je třeba udržovat půdu vlhkou, nikoli mokrou. Jakmile vyrostou pravé listy, ručně rostlinky jednotíme asi na vzdálenost 5-7 cm. V první polovině sezóny je mrkev náročnější na závlahu.

Skladování mrkve

Pozdní odrůdy vhodné k uskladnění skladujeme nejlépe ve sklepě při teplotě lehce nad nulou. Před dlouhodobým skladováním odřežeme listy, kořeny z lehka očistíme od hlíny a uložíme do bedniček s pískem tak, že je mrkev do písku ponořená až kousek pod srdíčko. 

Mrkev se dá i sušit - nejlépe v sušičce na ovoce a zeleninu. Takto je výborná ke zdravému mlsání nebo lze použít jako dochucení omáček a polévek.

S pěstováním mrkve to může být i zábava, do poslední chvíle totiž nevíte, co ze země vytáhnete... :-)

Nopová fólie

Nopová fólie aneb jak ještě prodloužit životnost vyvýšené záhonu

Pokud chcete, aby Váš záhon nebo dřevník vydržel co možná nejdéle, tak nejspíše zvolíte naši máčenou impregnaci. Dřevo namáčíme na 24 hodin do impregnačního roztoku, což narozdíl od nátěru štětcem zaručuje jeho důkladné a rovnoměrné ošetření. U záhonů ještě navíc doporučujeme použít nopovou fólii - maximalizujete tím životnost celé dřevěné konstrukce. Nopová fólie ochrání záhon především před hnilobou a vlhkostí v místech, kde substrát přichází do kontaktu se dřevem.

Je také dobré vědět, že organická hnojiva na bázi hnoje mohou obsahovat bakterie hniloby hnědé, která je velmi agresivní a může dřevo rozložit za pár let. Nopová folie díky nopům vytvoří vzduchovou mezeru mezi substrátem a povrchem dřeva a zabrání tak tomu, aby dřevo předčasně degradovalo.

 

Jakou nopovou fólii použít?

Do vyvýšeného záhonu volte neperforovanou nopovou fólii, která se používá například i k hydroizolaci základů staveb. Perforované nopovky se využívají například do konstrukcí zelených střech a teras. Do vyvýšených záhonů je však nevhodná, protože nezabrání pronikání vlhkosti k dřevěné konstrukci.

 Jak nainstalovat nopovou fólii?

Instalace fólie je snadná. Ideální je mít sponkovačku, která práci výrazně usnadní, ale dá se to zvládnout i s hřebíčky. Nopovou fólii uřízněte na výšku záhonu - skvěle to jde s odlamovacím nožem. Do prázdného záhonu ji vložte tak, aby výstupky - nopy směřovaly směrem ke dřevu a vznikne tak odvětraný prostor mezi fólií a dřevěnou stěnou. Začněte z rohu a na konci udělejte přesah 10 až 20 cm. Poté můžete záhon začít plnit substrátem nebo vrstvit v pořadí ŠTĚPKA-KOMPOST-SUBSTRÁT - záleží na výšce záhonu. Více o vrstvení se dozvíte zde.

Patří vůbec plast do záhonu a neovlivní kvalitu zeleniny?

Nopová fólie se vyrábí z plastů - většinou z vysokohustotního polyetylenu. Možná vás napadne otázka, zda tyto plasty nevylučují škodliviny, které mohou mít negativní dopad na kvalitu zeleniny. Odpověď je, že nikoliv. Všechny výrobky z plastů musí splňovat velmi přísné normy ještě před uvedením do prodeje, a to právě proto, aby se něco podobného nestalo. Plast je všude kolem nás a jeho kvalita je naštěstí přísně hlídaná, takže obavy nejsou na místě.

A jde to i bez nopové fólie?

Nopová fólie zadržuje vlhkost, která může životnost dřevěné konstrukce výrazně zkrátit. Její použití má tedy při výstavbě dřevěného záhonu své místo. Pokud však plasty v zahradě z nějakého důvodu opravdu nechcete, můžete zvolit například opalované dřevo - přírodní metoda, která se stává stále populárnější, ačkoliv je časově náročnější. Anebo můžete nechat záhon úplně bez ochrany na přírodno, jen počítejte s tím, že dřevo budete muset vyměnit o něco dříve - dobrá zpráva je, že naše hliníkové rohy vám však vydrží napořád :-)

Záhon 150x150

Tady bude text s novinkou

Pěstování bez zahrádky

 Lze sklízet domácí úrodu bez zahrádky? Ano, lze! 

Pokud nemáte zahrádku, ale chcete si vypěstovat vlastní zeleninu, či ovoce, s PiLNÝM TRUHLÍKEM to není problém.

Naše samozavlažovací truhlíky umístíte na balkón, terasu nebo dokonce i do bytu - třeba jako dekoraci do obýváku. Jakmile se na podzim ochladí, můžete truhlíky z balkónu přemístit dovnitř a dopěstovat si úrodu i v chladných měsících. Důležité je pěstovat v čistém truhlíku. Ideálně začněte s čerstvým substrátem a hnojivem, zvláště, pokud jste měli problém s nějakými škůdci či chorobami. 

 

Pěstování bez balkónu

Pokud chcete pěstovat pouze v uzavřených místnostech, je potřeba počítat s tím, že ve srovnání s pěstováním venku bývá výnosnost slabší. Ale pokud k tomu máte doma prostor, jděte do toho! Jen pozor! Je potřeba si pohlídat, které plodiny jsou samosprašné a které potřebují s opylováním pomoci. Pokud chcete zajistit co nejlepší úrodu a vyhnout se napadení hmyzem či nemocí, můžete používat pěstební osvětlení. Pokud budete opylovat ručně, můžete také předejít výskytu hmyzu, který by vám v opačném případě mohl zamořit byt.

 Zazimování

Když sklidíte poslední letní úrodu z našeho truhlíku, nemusíte ho zazimovat! V pěstování můžete pokračovat i v chladných měsících. Přes noc, když teploty výrazněji klesají, je vhodné truhlík přikrýt fólií nebo použít pěstební poklop. Ideální pro pěstování nyní budou listové saláty, špenát či bylinky. Nevhodné jsou plodiny, které potřebují hodně tepla a světla. Takže rajčata, papriky nebo melouny nechte až na jaro. 

Nebo můžete po sezóně truhlík použít k vypěstování vlastních květin v chladném počasí, jako třeba měsíček, chryzantémy, petúnie, macešky, fialky, chrpa, hvězdnice, brčál, stračka, lobelky, hledík a další. 

Pro představu uvádíme vegetační dobu oblíbených plodin. Pro pozdní pěstování jsou vhodné ty z poslední skupiny s nejkratší vegetační dobou. Náš tip jsou ředkvičky, rukola či polníček.

 

 Co pěstovat doma?

Rajčata (osvětlení 8-10hod denně), špenát a zelený salát, bylinky

 

 Čemu se raději vyhnout?

Dýně a tykve, melouny, kukuřice

 

 Za jak dlouho dozrají?

90-110 dní: brokolice, růžičková kapusta, celer, koriandr, petržel, pastinák, čekanka

50-75 dní: řepa, květák, zelí (ranné), mrkev, kopr, kedlubna, pór, máta, tymián, oregano, šalvěj, mangold, tuřín

30-50 dní: rukola, jarní cibulka, pažitka, kapusta, polníček, hořčice, ředkvičky, špenát

 

 

 

Jak zásilky balíme?

 Jak balíme a doručujeme PiLNÝ TRUHLÍK?

Přeci jen PiLNÝ TRUHLÍK spolu se substrátem a všemi potřebnými komponenty není nejlehčí záležitost. Aby vám dorazil v pořádku, navrhli jsme pro něj speciální krabici z 5-ti vrstvého kartonu, ve které je truhlík v bezpečí. Větší a tedy i těžší truhlíky posíláme v kartonových krabicích s průhmaty, aby donesení na místo určení pro vás bylo co nejsnazší.

 99% objednávek dorazí v pořádku

Zásilky pro vás balíme svědomitě tak, aby v pořádku dorazily až k vám domů. Krabice je z pětivrstvého kartonu a substrát zabalen do plastového sáčku s větracími otvory, aby mohl dýchat.

 Pokud by nastal problém...

Určitě se na nás ihned obraťte, vše napravíme. Kdyby náhodou něco chybělo, dopošleme. A kdyby nebylo podle očekávání cokoliv dalšího, určitě spolu najdeme ideální řešení.

 Spolupracujeme s prověřenou přepravní společností

Přepravní společnost jsme vybrali po letitých zkušenostech tak, aby vám truhlík byl doručen co nejdříve a v pořádku. Informaci o doručování vašeho PiLNÉHO TRUHLÍKU dostanete samozřejmě také na váš email.

 Cena za balení a dopravu je pevně daná

Aby k vám PiLNÝ TRUHLÍK dorazil tak jak má, je nutné ho zabalit do kvalitní krabice na míru. Aktuální ceník dopravy naleznete ZDE.

Jedna krabice, jedno dopravné, ale více různých výrobků, které byste sotva koupili na jenom místě. Nemusíte jezdit po různých obchodech, šetříte čas a peníze. To za to stojí, nemyslíte?

Jaký truhlík vybrat?

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Záruka spokojenosti

ZÁRUKA SPOKOJENOSTI

Záleží nám na tom, aby každý náš zákazník byl s produkty PiLNÉHO TRUHLÍKU spokojený. Přesto se může stát, že se něco nepovede. My ale chceme, aby i v těchto případech byl nakonec vítěz náš zákazník.

Ze zákona samozřejmě poskytujeme na všechny nám dodané výrobky záruku 24 měsíců a přidáváme dalších 12 měsíců (celkem tedy 3 roky) na výrobní vady truhlíkůpěstebních opor a poklopů.

Pokud si nákup rozmyslíte, máte právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do 14 dnů od převzetí zboží. Odstoupení od kupní smlouvy nám doručte do 14 dnů od převzetí zboží - ideálně písemně mailem na info@dosadu.cz. My vám přijetí Odstoupení od kupní smlouvy bez zbytečného odkladu potvrdíme. Zboží nám na vaše náklady vraťte do 14 pracovních dnů od odeslání odstoupení od smlouvy, a to nepoškozené a neopotřebené a, je-li to možné, v původním obalu, na adresu Dosadu s.r.o., Horní Chrášťany 42, 384 11 Lhenice. Přestože dle zákona se tato možnost nevztahuje na hnojivo a substrát ("nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu"), my vám vrátíme peníze za celé balení PiLNÉHO TRUHLÍKU včetně těchto dvou na míru vyrobených položek. Kupní cenu (bez nákladů vynaložených na dodání zboží) vám pak zašleme bezhotovostně a to nejpozději do 10 dnů od přijetí zboží na vámi určený účet.

PiLNÉ TRUHLÍKY odesíláme důkladně zabalené v 5-vrstvé kartové krabici a úplnost zakázky několikrát kontrolujeme. Pokud by vám zakázka přišla zjevně poškozená nebo jste měli podezření, že nějaká část se mohla cestou ztratit, nepřebírejte ji a nechte ji dopravci vrátit zpět k nám, my vám ji pošleme znovu a v pořádku. Pokud by přesto v krabici cokoliv chybělo nebo by nesouhlasilo s objednávkou, stačí nám na info@dosadu.cz upřesnit, co je za problém a my ho obratem bez nutnosti dalšího dokládání vyřešíme. Je možné, že v některých případech vás požádáme o fotografii daného problému, abychom mu mohli v budoucnu předcházet. 

Celé znění našich Obchodních podmínek naleznete ZDE.

  

ZÁRUKA SPOKOJENOSTI se vztahuje na produkt PiLNÝ TRUHLÍK zakoupený výhradně na www.dosadu.cz.

Nahoru
32 položek celkem